Obowiązek szkolny sześciolatków

Koniec z obowiązkiem szkolnym sześciolatków. Sejm zniósł także obowiązek przedszkolny dla pięciolatków. Znowelizowana została ustawa o systemie oświaty. W związku z tym, wszystko wraca do stanu przeszłego. Oznacza to, że dzieci będą rozpoczynały kształcenie dopiero w okresie siedmiu lat. Konieczne będzie natomiast, aby maluch zrealizował wychowanie przedszkolne. Rozpoczyna przedszkole w bloga wieku sześciu lat. O nowelizacji zdecydowali posłowie. Za byli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości a także posłowie Kukiz’15. Na TAK opowiedziało się 269 osób.
Przeciwni byli przedstawiciele Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej. Na NIE opowiedziało się dokładnie 156 posłów. Bez zmian pozostaje natomiast prawo do wychowania przedszkolnego dla czterolatków. Tym samym, http://www.domy-balik.pl dziecko musi mieć miejsce w punkcie przedszkolnym, jeżeli z takim wnioskiem wyjdą rodzice. Samorząd musi takie miejsce maluchowi zapewnić. Ponadto w ustawie przedstawiono zapis, gdzie jest mowa o tym, iż dzieciaki mające zaledwie trzy lata mogą uzyskać prawo do wychowania przedszkolnego, lecz wejdzie ono w życie wraz z dniem 1 września 2017 roku.
Nowelizacja opiera się także na tym, iż młodzi uczniowie w wieku sześciu lat mają sposobność pójścia do pierwszej klasy i rozpoczęcia edukacji, jeżeli wcześniej zrealizują odpowiednie przygotowanie przedszkolne. Te maluchy, które nie mają natomiast odpowiedniego przygotowania przedszkolnego, muszą uzyskać pozytywną opinię ze strony poradni psychologiczno-pedagogicznej.