Stawki za godzinę przy umowie zlecenie

Jest propozycja, aby ustalić konkretną stawkę w przypadku pracy na podstawie umowy śmieciowej, czyli umowy zlecenie. Pojawiła się opcja, aby pracownikowi zatrudnionemu w danej firmie właśnie w takich wymiarach określić stawkę minimalną wynoszącą chociażby dwanaście złotych za godzinę pracy. Jest to bardzo ważne, bowiem w ten sposób będzie można prędzej zlikwidować umowę zlecenie na rzecz umowy o pracę.
Ponadto jest to sposobność do ujednolicenia płac. Zdarza się na chwilę obecną bardzo często, iż pracodawcy zatrudniają za symboliczne grosze – po parę złotych za godzinę. Tak jest http://pierwszeubezpieczenieoc.pl/porownanie-ubezpieczen-komunikacyjnych/ w branżach typu call centre, handel a także w gastronomii. Na osiem czy nawet pięć złotych za godzinę pracy uskarżać się mogą kelnerzy, barmani, fryzjerki, a także kucharze czy też aktywizatorzy.
Podobnie dzieje się, gdzie w przypadku firm ochroniarskich a także prac sezonowych czy w usługach. Swoje expose na ten temat wygłosiła natomiast Beata Szydło, premier Polski. Jeżeli dobrze pójdzie, to umowy zlecenie zostaną objęte dwunastozłotową minimalną stawką wynagrodzenia już od połowy bieżącego roku kalendarzowego.

Zobacz stronę autora: aparat tlenowy przenośny